Úvod‎ > ‎

História Spoločnosti

1992 - vznik firmy Heliotronik s.r.o.

Najväčší distribútor stavebných materialov v Prešove, špecializujúca sa spoločnosť na podlahové krytiny. Po 5 rokoch bola spoločnosť odpredaná a vznikla spoločnosť Automo s.r.o.

1997 - vznik firmy Automo s.r.o.

Spoločnosť vlastnila pozemky a budovy predurčené svojou povahou na predaj a servis motorových vozidiel. Firma Automo, s.r.o. sa stala zastúpením značky Mercedes-Benz v Prešovskom regióne. Spoločnosť poskytuje predaj a servis automobilov (vrátane nákladných a úžitkových automobilov) značiek Mercedes-Benz, Hyundai. V súčastnosti firma zamestnáva cca 80 zamestnancov.

2002 - Joint venture Automo s.r.o. a MotorCar Slovakia s.r.o.

Výhradné zastúpenie značky Mercedes-Benz pre Slovenskú republiku prejavilo záujem o spoluvlastnícky podiel. Následne prebehla fúzia spoločností, pričom Automo s.r.o. si aj naďalej zachovalo svoje meno.

2004 - Vznik firmy ADLEN s.r.o.

Pre diverzifikovanie portfólia vznikla firma Adlen s.r.o. so zameraním na developerskú a realitnú činnosť. Medzi jej úspešné projekty patrí rekonštrukcia a zveľadenie termálneho kúpaliska Thermal Park Vrbov. Medzi najvačšie projekty spoločnosti Adlen s.r.o. patrí investičný zámer "Relax Park Bačkov", ktorý je bliššie popísaný v sekcii súčasných projektov.

2006 - Joint venture Adlen s.r.o. a Salmotherm invest s.r.o.

Salmotherm Invest je projekt objektu termálneho kúpaliska vo Vrbove pri Kežmarku. V areály boli rekonštruované bazény, vybodované stravovacie zariadenia a hotel.

2008 - vznik dcérskej spoločnosti LENAD invest s.r.o.

Spoločnosť LENAD Invest s.r.o. vznikla so zameraním pre výrobu environmentálne čistej energie. Firma pripravuje štúdie pre využitie obnoviteľných zdrojov energie v rôznych oblastiach - od slnečnej energie, cez veternú energiu až po rôzne formy spracovania a recyklácie odpadu.

Súčasnosť

V súčasnosti spoločnosť LENAD Invest s.r.o. intenzívne pracuje na projektoch spojených so zelenou energiou. Ide najmä o projekty fotovoltaických a veterných elektrárni, prevažne v krajinách EÚ. Snahou spoločnosti Adlen s.r.o. je spolupráca s dcérskou spoločnosťou LENAD Invest s.r.o., kde firma Adlen s.r.o. zabezpečuje realitnú časť pre environmentálne projekty.